Jak powstaje książka?

W dniu 19 listopada Bibliotekę w Kobyli odwiedziły pierwszoklasiści. Mali goście mogli zobaczyć bibliotekę, dowiedzieli się jaką drogę przebywa książka od momentu napisania jej przez autora, przez drukarnię, księgarnię do czasu, aż trafi na regał biblioteczny i co trzeba zrobić, by czytelnik mógł ją znaleźć wśród książek zgromadzonych w Bibliotece. Dzieci dowiedziały się również jak zapisać się do biblioteki oraz jak korzystać z czytelni, pracowni komputerowej i kącika z czasopismami. Podczas wizyty w bibliotece pierwszaki rozwiązywały także krzyżówki – dobrze się przy tym bawiąc. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały małe upominki. Celem tej wizyty było przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów na korzyści płynące z czytania książek oraz zachęcenie ich do regularnego odwiedzania biblioteki.