Archiwum miesięczne: lipiec 2021

Konkurs Prezesa GUS

Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021❗

Wystarczy, że spiszesz się samodzielnie przez Internet, a następnie zachęcisz do tego rodzinę i osoby z najbliższego otoczenia. Najbardziej cyfrowa gmina otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe! Pamiętaj, że spis trwa do 30 września 2021 r. i jest obowiązkowy!

Zadanie konkursowe polega na zachęceniu przez gminy jak największej liczby osób do spisania się przez Internet za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/.

Konkurs trwa od 15 lipca do 30 września 2021 r. Wyłonienie zwycięskich gmin oraz ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 15 listopada 2021 r. Lista zwycięskich gmin zostanie opublikowana na stronie https://spis.gov.pl/ oraz w mediach społecznościowych GUS i podległych Prezesowi GUS jednostkach statystyki publicznej.

Spis powszechny

Posługujesz się #PJM (Polskim Językiem Migowym)? Skorzystaj z wideoczatu na stronie: https://pjm.spis.gov.pl. Połącz się z tłumaczem migowym i poproś o pomoc w zapoznaniu się z informacjami zamieszczonymi na stronie Narodowego Spisu Powszechnego.

Tłumacz w trakcie połączenia wideo nie przeprowadzi z Tobą spisu. Aby umówić się z rachmistrzem spisowym posługującym się PJM, należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie https://pjm.spis.gov.pl w górnym prawym rogu, po kliknięciu w przycisk „Tutaj umówisz się na spis z rachmistrzem w PJM ”.
Rachmistrz spisze Cię, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy, spis trwa do 30 września br.
https://spis.gov.pl/jak-skorzystac-ze-wsparcia-tlumacza-ba…/

Wakacje w powiecie 2021

Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

im. Ryszarda Kincla w Raciborzu

zapraszają na

Wakacje w powiecie 2021

W programie:

Powiatowe EURO w piłce nożnej

Warsztaty robotyki i programowania LEGO

Za rogatkami miasta – Wycieczka dla dzieci i młodzieży

Biblioteka w Kobyli prowadzi rekrutację drużyn do powiatowego EURO w piłce nożnej dzieci z gminy Kornowac w wieku 8-10 lat oraz zapisy na warsztaty robotyki dzieci w wieku od 7 do 16 lat.

Powiatowe Euro w piłce nożnej – 19 lipca, 21 lipca, 23 lipca na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 15 lipca

Warsztaty robotyki i programowania Lego odbędą się 9 sierpnia od godz. 13.15 do godz. 16.30 w Pogrzebieniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lipca.

Wycieczka Za rogatkami miasta zaplanowana została na 26 sierpnia prowadzić będzie trasą przez Pietrowice Wielkie, Tworków i Łubowice gdzie będzie można zobaczyć atrakcje tych miejscowości!

Prosimy o zgłaszanie chętnych pod numerem telefonu 32 430 12 00 lub osobiście w siedzibie GBP w Kobyli.

Półmetek spisu powszechnego

To już półmetek spisu powszechnego! Nie czekaj i spisz się jak najszybciej, najlepiej przez Internet na: https://spis.gov.pl/

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.

Informacja o stanowisku do samospisu w Urzędzie Gminy Kornowac

Jeśli nie możesz samodzielnie spisać się przez Internet zgłoś się do swojej gminy, gdzie przygotowane zostało stanowisko komputerowe do samospisu internetowego. Stanowisko jest udostępniane w godzinach pracy Urzędu Gminy:

– poniedziałek w godzinach 8-16

– wtorek – piątek w godzinach 7.15 – 15.15.