Konkurs wielkanocny

7047495699_e20b4f5cb6_b

Regulamin X Konkursu Wielkanocnego na „ Pisankę Wielkanocną”

Organizatorem konkursu na Palmę Wielkanocną jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu.

Konkurs objęty jest patronatem  Wójta Gminy Kornowac.

Cele konkursu:

- popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą

- rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży

- przekaz wartości i tradycji ludowej

Udział w konkursie może wziąć każdy chętny. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne pisanki wielkanocne. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pisankę w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości. Przedmiotem konkursu są wyłącznie formy przestrzenne – obowiązuje kształt jaja. Przy ocenie prac najwyżej punktowana będzie: samodzielność wykonania, indywidualność, stopień trudności techniki, wyobraźnia, pomysłowość, staranność i dbałość wykonania, ogólne wrażenie artystyczne oraz oryginalność.

Kryteria wyboru prac – wykonawcy prac podzieleni zostaną na cztery grupy wiekowe:

• I grupa – przedszkolaki i młodsze dzieci
  • II grupa – uczniowie kl.  I-III szkół podstawowych
  • III grupa- uczniowie kl. IV – VI szkół podstawowych
  • IV grupa – młodzież kl. VII – VIII szkół podstawowych i starsi uczestnicy

Prace powinny być oznaczone twardą metryczką mocno przytwierdzoną do pisanki, zawierającą następujące informacje:

• imię, nazwisko, wiek, klasa twórcy pisanki
  • nazwę placówki

Nadesłanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac z podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej instytucji.

Termin złożenia prac do 20 marca 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobyli, filii w Pogrzebieniu oraz sekretariacie Urzędu Gminy w Kornowacu.

Nagrody: z każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonione prace, które zostaną nagrodzone.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.