Konkurs na palmę wielkanocną

220px-Palma.wielkanocna.AnetyRegulamin IX Konkursu Wielkanocnego na „Palmę Wielkanocną”

Organizatorem konkursu na Palmę Wielkanocną jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu.

Konkurs objęty jest patronatem Wójta Gminy Kornowac.

Cele konkursu:

• popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych
    z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą,

• rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży,

• przekaz wartości i tradycji ludowej.

Udział w konkursie może wziąć każdy chętny. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Polecana technika wykonania: materiały naturalne: bukszpan, bazie, suche kwiaty, wydmuszki, wstążki, bibuła itp. Palma musi wynosić od 50cm do 100 cm wysokości.

Przy ocenie prac najwyżej punktowana będzie: samodzielność wykonania, indywidualność, stopień trudności techniki, wyobraźnia, pomysłowość, staranność i dbałość wykonania.

Wykonawcy prac podzieleni zostaną na cztery grupy wiekowe:

• I grupa – przedszkolaki i młodsze dzieci

• II grupa – uczniowie kl. I-III szkół podstawowych

• III grupa- uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych

• IV grupa – uczniowie kl. VII-VIII i starsi uczestnicy

Prace powinny być oznaczone twardą metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje:

• imię, nazwisko, klasa twórcy palmy,

• nazwę placówki.

Nadesłanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac z podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej instytucji.

Termin złożenia prac do 2 kwietnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobyli, filii
w Pogrzebieniu oraz sekretariacie Urzędu Gminy w Kornowacu.

Nagrody: z każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonione prace, które zostaną nagrodzone.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE