Spotkanie z Jolantą Reisch-Klose

W ramach realizowanego projektu ” W bibliotece zawsze ciekawie!” Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu zaprosiła na spotkanie autorskie panią Jolantę Reisch-Klose – dziennikarkę, redaktorkę, tłumaczkę oraz autorkę książek dla dzieci i dorosłych.

Pisarka przekonywała obecne na spotkaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Rzuchowie, że warto czytać książki. Posłużyły jej do tego celu bajki, które napisała: Przygody kropelki Amelki, Wielka przeprowadzka fasolki Karolki oraz Ćma Beatka szuka mamy.

Pierwsza część spotkania należała do samej autorki, która opowiadała dzieciom o swej twórczości, życiu, książkach i inspiracjach.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że dzięki książkom dowiadują  się nowych rzeczy, rozwijają swoją wyobraźnię oraz ciekawość świata. Bajki mają również wartości terapeutyczne bo pomagają leczyć „choroby duszy” takie jak strach, lęk czy smutek.

Jolanta Reisch-Klose zaprezentowała również czytelnikom swoje najnowsze książki biograficzne dla dzieci: Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki oraz Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów. Następna część spotkania należała do dzieci, które mogły w tym czasie zadawać  pytania dotyczące jej pracy i powstałych książek. Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Na ostatnie spotkaniem realizowanego przez bibliotekę projektu” W bibliotece zawsze ciekawie!” przyjedzie animatorka Dyzia, która przedszkolaków z naszej gminy zaprosi do wspólnej zabawy, do nauki tworzenia z długich balonów różnych figur. To działanie ma na celu dostarczenie wiele radości uczestnikom oraz pokazanie jak można” inaczej” spędzić czas wolny.