Biblioteka w pigułce

W maju biblioteki obchodzą swoje święto, gdyż w tym właśnie miesiącu jest dzień bibliotekarza i bibliotek. Dlatego nasza biblioteka gościła uczniów kl. I ze szkoły podstawowej w Kobyli na lekcji bibliotecznej ” Biblioteka w pigułce”. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki publicznej. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem bibliotecznym oraz z gromadzonymi w bibliotece zbiorami. Po oprowadzeniu po bibliotece, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki oraz, że praca bibliotekarza to nie tylko wypożyczanie książek i prowadzenie lekcji  bibliotecznych, ale też organizowanie wystaw i spotkań, gromadzenie materiałów związanych z naszym regionem i wiele innych prac, których na co dzień nie widać. Na koniec Pani bibliotekarka zachęcała pierwszaków do zapisywania się do książnicy i częstego korzystania ze skarbów biblioteki.