Przedstawienie „Jaś i Małgosia”

DSCN8577W ramach edukacji ekologicznej Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu zaprosiła dzieci przedszkolne i szkolne (klasy I – III) z Rzuchowa na przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka”. Podczas przedstawienia widzowie poznali losy  głównych bohaterów Jasia i Małgosi, którzy spacerując po lesie przekonali się, jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony  las. Dzięki ich sprytowi udało się im umknąć złej czarownicy, a wracając do domu posprzątali wraz z ochotnikami  z widowni brudny las zgodnie z zasadami ochrony środowiska oraz segregacji odpadów. Na zakończenie spektaklu młodzi widzowie złożyli obietnicę bohaterom sztuki, że nie będą śmiecić, co zostało potwierdzone odpowiednim dokumentem, który został przekazany uczniom.