Żółwik Franklin w bibliotece!

W dniu 5 czerwca Bibliotekę w Kobyli odwiedziły przedszkolaki z Łańc. Dzieci zobaczyły jak wyglądają pomieszczenia biblioteczne oraz zapoznały się z księgozbiorem biblioteki. Do przedszkolaków dołączył Gość specjalny, a był nim żółw Franklin, bohater książek dla dzieci i telewizyjnych bajek stworzony przez kanadyjską pisarkę Paulette Bourgeois. W czasie spotkania rozmawiał z dziećmi i opowiadał o swoich przygodach z przyjaciółmi: Misiem, Ślimakiem, Wydrą, Królikiem i Bobrem. Wizyta Franklina wywarła duże wrażenie na uczestnikach, dzieci z zapartym tchem patrzyły na pluszowego gościa, nie mogły się nadziwić, że książkowy i telewizyjny bohater zawitał właśnie do nich, wszyscy w skupieniu wysłuchali czytanej na głos opowieści o Franklinie. W dalszej części spotkania dzieci brały udział w zabawach, odpowiadały na zagadki przygotowane przez gościa, kolorowały portret Franklina oraz układały puzzle. Wszyscy wykazali się wspaniałą znajomością treści książek i poprawie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania. Uczestnicy spotkania otrzymali kolorowankę z ich ulubionym bohaterem oraz słodki upominek, a na koniec każdy miał okazję uścisnąć łapkę wesołego żółwika.