Smacznie, zdrowo, kolorowo!

biblioteka 2.06 0422 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu zaprosiła przedszkolaków i kl. I z Pogrzebienia na przedstawienie teatralne pt: Smacznie, zdrowo, kolorowo!  – widowisko propagujące działania por-zdrowotne. Aktorzy teatru Moralitet z Krakowa przedstawili bajkę o kapryśnej Zajączce Kitce, która nie chce jeść marchewki, sałaty i groszku, tylko wciąż domaga się słodyczy. Jeśli nie otrzymała upragnionych słodyczy i chipsów natychmiast krzyczała i tupała nogami.
Misio Zdzisio martwi się o swoją przyjaciółkę i zdaje sobie sprawę z tego, że Kitka niezdrowo się odżywia.
Zbliża się dzień urodzin Kitki. Kitka planuje menu na swoje przyjęcie. Oczywiście obfituje ono w czekoladę i ciasta. Misio Zdzisio jest zdruzgotany. Zastanawia się gdzie szukać pomocy. Tym razem dzielny Misio wcieli się w rolę detektywa i znajdzie rozwiązanie…