Książka – najlepszy przyjaciel człowieka

23 kwietnia każdego roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich i z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci klasy III szkoły podstawowej w Kobyli. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z biblioteką. Tematem spotkania była „Książka- najlepszy przyjaciel człowieka”. Pogadanka miała na celu przedstawienie dzieciom drogę książki od pisarza na regał biblioteczny, oswojenie dzieci z pomieszczeniem bibliotecznym, zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie się w bibliotece, zachęcenie do odwiedzin biblioteki, zapoznanie z podstawowymi zasadami poszanowania książek, rozbudzenie ciekawości tekstem literackim, zachęcanie do wypowiedzi powiązanych z książką.  Zaprezentowanie karty książki, karty czytelnika, karty wypożyczeń, numerycznego rejestru czytelników biblioteki oraz księgi inwentarzowej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance, odpowiadały na pytania, czynnie brały udział w dyskusji.