Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk

Elżbieta Bednarczyk, autorka książek dla dzieci spotkała się z małymi czytelnikami na spotkaniu zorganizowanym w dniu 19.04.2013 roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kornowacu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pogrzebieniu oraz dzieci z Przedszkoli w  Łańcach i Kobyli -razem 233 małych słuchaczy.  Pisarka pochodzi z Polski, a od 20 lat mieszka w Australii. Podczas spotkania Elżbieta Bednarczyk przeczytała dzieciom bajkę zatytułowaną”Kłótnia w tornistrze”, „Chciwy niedźwiadek” zaprosiła dzieci do dyskusji na tematy w nich poruszane oraz zaprezentowała książeczkę „Kłótnia w tornistrze”, którą można było zakupić z dedykacją autorki podczas spotkania. Najmłodsi dowiedzieli się także, jak wygląda życie ludzi w Australii. Pisarka przekazała dzieciom tamtejsze zwyczaje oraz opowiedziała o egzotycznych zwierzętach i swoich przygodach z papugami i torbaczami – koala i kangurami.
Jest autorką bajek  „Nocne rozmowy”, „Zimowa przygoda królika”, „Figlarne myszki”oraz wspomniane już „Kłótnia w tornistrze” i  „Chciwy niedźwiadek”.

Każda z nich przekazuje dzieciom pozytywne wartości i wzory dobrego postępowania. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze dzieci chętnie włączały się w dyskusję oraz zadawały ciekawe pytania.
Pasją życiową Elżbiety Bednarczyk jest nie tylko pisanie, ale także teatr oraz taniec, którymi – jak zdradziła na spotkaniach – zajmuje się zawodowo od ponad 50 lat.
Mirosława Granieczny