Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

27 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu odbyło się spotkanie autorskie z raciborskim podróżnikiem, fotografikiem  i filozofem -  Leszkiem Szczasnym. Wzięło w nim udział 149 osób, których podróżnik przeniósł do Turcji -miejsca swej ostatniej wyprawy.

Przypomnijmy, że Leszek Szczasny jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – ukończył na nim politologię oraz filozofię, z której uzyskał tytuł doktorski. Prowadzi wykłady i zajęcia okołofilozoficzne, prezentuje swoje instalacje artystyczne, czasem pisze wiersze. Przede wszystkim Szczasny jest jednak wielkim pasjonatem turystyki – niezależnym globtroterem, a jednocześnie artystą-fotografem, dokumentującym na zdjęciach wszystkie swoje podróże. Jak sam mówi, podróżuje „niskobudżetowo” – autostopem, skrzętnie omijając miejsca oblegane przez Europejczyków. Śpi pod gołym niebem, gości w domach osób, których kulturę i zwyczaje chce poznać, spożywa z nimi posiłki. Swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i fotograficznymi efektami swoich wypraw podróżnik dzieli się z innymi – przedstawia wyjątkowe wystawy fotograficzne, przygotowuje serie egzotycznych widokówek, organizuje spotkania i pogadanki turystyczne.